Kadir Has Üniversitesi Ana Sayfa

Akademik Birimler

Bölüm Hakkında


 

“Geleceğin donanımlı ve başarılı halkla ilişkiler profesyonellerini yetiştiriyoruz.”

Halkla ilişkiler yönetim işlevi ve iletişim mesleği olması özelliği ile yeni yüzyılda hızla yükselen sektörler içinde yer almaktadır.

Bölümümüzde, toplumun beklentilerini doğru anlayarak, kurumların iş hedefleri doğrultusunda, paydaşlarıyla olumlu ilişkilerinin kurulması ve sürdürülmesine; itibarlarının korunmasına destek olacak, kuramsal ve pratik yönden donanımlı halkla ilişkiler uzmanları yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Halkla İlişkiler alanında, dünyada ve Türkiye’deki yeni akımların ışığında sürekli güncellenen ders programımız, uluslararası ve ulusal saygın üniversitelerde öğrenim görmüş akademisyenler ve sektördeki uzmanlardan oluşan güçlü bir kadro tarafından uygulanmaktadır.

Öğrencilerimiz yarattıkları projeleri gerçek hayatta da uygulama fırsatı bularak alanında en prestijli kuruluşların verdiği ödüllere layık görülmektedir. 2010 yılında, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü son sınıf öğrencileri “Arka Sokaklarda Sanat Var” adlı projeleri ile Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 9. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde “Genç İletişimciler” dalında ödül kazanmışlardır.

Son yılların en çok tercih edilen bölümlerin biri olan ve ÖSS’de ilk 100’e girmiş en fazla öğrencinin öğrenim gördüğü Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünün ders programında; dünyada halkla ilişkilerin gittiği nokta ve disiplinin yeni açılımları doğrultusunda kurumsal iletişim, etkinlik yönetimi, sosyal sorumluluk, lobicilik, kriz iletişimi ve imaj yönetimi de yer almaktadır. Bu ders içerikleri aracılığıyla öğrencilerin yetenekleri ortaya çıkarılarak uzmanlaşacakları alanları tercih etmeleri sağlanmaktadır.

Mezunlarımızın halkla ilişkiler ve reklam ajanslarında, çeşitli sektörlerde yer alan kurumların halkla ilişkiler, kurumsal iletişim departmanlarında, ayrıca sivil toplum örgütleri, siyasal kuruluşlar, kamu sektöründe ve medya kuruluşlarında iş bulma imkânları vardır.

 


İrtibat Bilgileri

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
Kadir Has Caddesi 34230 Cibali / Fatih
Tel: 0212 533 65 32 / 1501
Faks: 0212 532 06 45